Informacje o ekspercie

dr Dominika Sułkowska

Właściciel/Founder, Ekspert ds. ochrony środowiska

Ekspert i praktyk w zakresie ochrony środowiska, od prawie dwudziestu lat współpracuję z przedsiębiorcami oraz administracją samorządową w obszarze publiczno-prawnym, komunalnym 
i technologicznym. Certyfikowany audytor ISO 14001, ekspert CSR, członek Polskiego Paktu Plastikowego i trener.
  • dominika.sulkowska@4envi.pl
  • + 48 502 312 556
  • Rybitwy 22, 30-722 Kraków

O mnie

Jestem ekspertem, praktykiem i pasjonatką zagadnień ochrony środowiska. Od dwudziestu lat współpracuję z przedsiębiorcami i administracją samorządową w obszarach publiczno-prawnym, komunalnym i technologicznym. Posiadam tytuł doktora nauk chemicznych i jestem absolwentką ochrony środowiska na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Politechnice Krakowskiej, byłam stypendystką  University of Utrecht Debye Institute w Holandii. Prowadzę działalność doradczą w zakresie wszystkich obowiązków środowiskowych oraz inwestycyjnych w obszarze szeroko pojętej dziedziny ochrony środowiska. Od lat związana jestem z branżą recyklingu odpadów, ekoprojektowaniem opakowań oraz działalnością dużych zakładów przemysłowo – produkcyjnych. Jestem certyfikowanym audytorem ISO 14001 oraz ekspertem PARP w zakresie CSR. Swoje branżowe zainteresowania rozwijam jako członek Polskiego Paktu Plastikowego. Jestem autorem opracowań i ekspertyz oraz uczestnikiem licznych konferencji i branżowych spotkań ekspertów.

Doświadczenie zawodowe

Od dwudziestu lat współpracuję z przedsiębiorcami i administracją samorządową w obszarze publiczno-prawnym, komunalnym i technologicznym. Pełnię funkcję nadzoru formalno-prawnego, środowiskowego i inwestycyjnego w zakładzie recyklingu odpadów oraz licznych jego oddziałów. Prowadzę działalność doradczą w zakresie wszystkich obowiązków środowiskowych od procesów inwestycyjnych przez uzyskiwanie stosownych decyzji administracyjnych po sprawozdawczość. Liczne audyty środowiskowe oraz realizacje powierzonych mi zadań przez przedsiębiorców z różnych gałęzi przemysłu dają mi możliwość fachowego łącznia praktyki ze znajomością zawiłych wymagań formalnych. Wspieram przedsiębiorstwa w procesach certyfikacji oraz działań wdrożeniowych systemów środowiskowych. Jestem od wielu lat cenionym trener z bardzo bogatym portfolio przeprowadzonych szkoleń dla przedsiębiorców oraz administracji publicznej.